RSS Besleme

saç dökülmesini önlemek için doğru saç yıkama tekniği

Posted on

kişisel hata ve bilinçsizlik sonucu dökülerek kaybettiğimiz saçlarımıza dur demek üzere doğru saç yıkama tekniğini öğrenmemiz gerekiyor.

doğru saç yıkama tekniği nedir? saçı nasıl, nerede, ne şekilde, ne ile yıkamalıyız? saçlarımızı yıkadıktan sonra nasıl kurutmalıyız? saçlarımızı dökmeden, koparmadan  ya da kırmadan nasıl tarayacağız? işte bu sorulara bu yazımı okuduğunuzda cevap bulmuş olacaksınız.

kişisel hatalardan kaynaklanan saç kayıpları yazımı okuduysanız orada hergün saç yıkanmaması gerektiğini nedenleriyle, ayrıntılarıyla anlatmıştım. burada da hemen değinmek istiyorum saçlarınızı kesinlikle hergün yıkamayalım. mümkünse iki yıkama arasında 2-3 gün süre olsun ki saç kendisine gelsin. bu süreyi istikrarlı bir şekilde sürdürürseniz özellikle hergün saç yıkama hatasına düşen kişilerin saç dökülmesinin ciddi şekilde azaldığını fark edeceklerini umuyorum.

saçlarımızı kaynar suyla yıkamak hem saçımıza, hem başımıza, hem de vücudumuza zarar verir. ılık ya da ılıktan biraz daha sıcak suyla yıkamak makbuldür bence.

saçlarımızın dökülmesini istemiyorsak her yıkamada 3 defadan fazla tekrarlamada bulunmayalım. hatta saçlarımız kısa ise 2 gayet yeterlidir.

saçlarımızı yıkarken nazik olalım lütfen yoksa dökülmenin şiddeti artacaktır kuşkusuz.

şampuan ve sabun konusuna daha sonra gireceğim için burda değinmiyorum. ama ben de şampuanı her ne kadar kullansam da kullanılmaması gerektiğini düşünenlerdenim.

saçlarımızı yıkarken büründüğümüz nazikliğe kurularken de ihtiyacımız olacak. saçlarımızın sağlığına madem düşkünüz o zaman havludan başka kurulama aracı kullanmayacağız. havluyla kibarca bir iki defa kurulayalım. ama tüm suyu havluya atmayalım saçımız nemli kalsın hatta ıslak. kendi halinde kurusun ama kurumadan dışarı çıkmayı tavsiye etmiyorum kendim yaptığım halde.

saçlarımız nemini korurken tarağımızla hafifçe tarayalım direk dalmayalım ki zaten dökülen saçlarımıza daha fazlasını da biz eklemeyelim. hazır tarama mevzusuna gelmişken şimşir tarak önerisinde bulunayım. şimşir tarak kullanalım, kullanmayanlara önerelim arkadaşlar gerçekten işe yarıyor elektriklenmesine engel oluyor. plastik tarağa hayır diyorum.

işte doğru yıkama tekniği bundan ibaret.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: